WYSIWYG Web Builder
Copyright C 2013 by Antonina Czepkiewicz
All Rights reserved

Telefon: +48 601 63 20 23

E-Mail: tosia210@poczta.onet.pl
Witamy na naszej stronie!

Hodowla koni
w naszej stajni rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy to w kwietniu urodził się pierwszy źrebak. Planowalismy hodować konie rekreacyjne oraz do małego sportu. Niestety realia polskiej rzeczywistości mocno zweryfikowały nasze postanowienie. Dlatego z czasem doszliśmy do wniosku, że należy zmienić rasę z Polskich Koni Szlachetnej Półkrwii i Wielkopolskich na Tennessee Walking Horse.
Jak dotąd w naszej stajni urodziły się cztery źrebięta w roczniku 2010, 2011 urodziły się konie SP i WLKP. W 2015 roku urodził się u nas pierwszy źrebak rasy TWH - klaczka April's First Kiss SP. Kolejne źrebięta TWH pojawiły się u nas w rocznikach 2017 i 2018.
Mimo tego, że jesteśmy początkują hodowlą, nasze konie odniosły już kilka sukcesów na wystawach regionalnych i europejskich.
Dokładamy wszelkich starań, aby wyhodowane u nas konie mogły poszczycić się dobrymi rodowodami oraz
wszystkimi wspaniałymi cechami koni TWH. Nasze klacze matki noszą w sobie geny wielu koni światowej sławy jak np.:
                                                                
  kliknij na zdjęcie
Mają w sobie jedne z najlepszych genów w Europie posiadając po 7 koni z tytułem WGC w rodowodach. Linia karych koni KISS pochodząca od klaczy DKF's Poison Kiss to konie które mogą sprostać najwyższym wymaganiom na międzynarodowych arenach, co zaczynają udowadniać zdobywając uznanie sędziów.
    Ponieważ Tennessee Walker to głównie konie rodzinno-rekreacyjne, dążymy do tego aby te wyhodowane u nas miały jak najlepszy i najłagodniejszy charakter. Codzienna obsługa, trening czy zajeżdżanie nie mogą stanowić problemów, dlatego dobieramy odpowiednich rodziców oraz szkolimy źrebięta metodami naturalnymi. Wprowadziliśmy także wczesne szkolenie źrebiąt tzw. imprinting. Każde źrebię jest stopniowo wprowadzane w życie wśród ludzi. Na codzień mają stado zróżnicowane wiekowo w którym niepodzielnie rządzi nasza najstarsza klacz Niwa.

Utrzymanie koni
Nasze konie od pierwszych godzin życia utrzymywane są w systemie wolnowybiegowym 24h na dobę i 7 dni w tygodniu. Obecnie mają do dyspozycji 7 ha. W celu utrzymania ich w dobrym zdrowiu na wiele lat, źrebaki poruszają się po zróżnicowanym podłożu. Większą część roku ze, względu na łagodny klimat spędzają na pastwiskach podzielonych na kilka kwater, żywiąc się wyłącznie trawą i ziołami naturalnie występującymi na tych terenach. Zimą korzystają z wiaty w której zadawane jest siano w nieograniczonej ilości oraz w razie potrzeby dokarmiane paszami treściwymi z dodatkiem witamin i minerałów.
Konie na codzień mają styczność z maszynami rolniczymi, samochodami, ciężarówkami, dziećmi oraz innymi zwierzętami, dzięki czemu tego typu rzeczy nie robią na nich wrażenia. Wychowanie w stadzie o zróżnicowanym wieku powoduje że źrebięta są dobrze rozwinięte i zrównoważone psychicznie.

Po zmianie nazwy stajni wszystkie źrebięta urodzone u nas będą noszą jako ostatnie litery w imieniu SP (Stajnia Parada).